A legkülönfélébb okok állhatnak annak a feszült helyzetnek, fizikai tünetegyüttesnek a hátterében, amelyeket összefoglaló néven stresszként határozunk meg.
A pozitív stressz feldob, előre visz, ha azonban olyan erős stressz-hatások érik az embert, amelyekkel nem tud megbirkózni, már segítségre lehet szüksége.
Összeállításunkban a témához kapcsolódik az interjú Prof.Dr.Faludi Gábor pszichiáterrel.
Patikánk a tünetek kezeléséhez számos készítményt tart. Néhány ezek közül:
Magne B6 Stress control étrend-kiegészítő tabletta | Brandenburg Neuro étrend-kiegészítő tabletta | Panangin forte 316 mg/280mg filmtabletta | ||
Pharmaton Vital lágy kapszula | Nervepflege gyógyhatású készítmény | Pannonhalmi Vesperas tea | ||
A stressz közismert fogalom. Mindenki találkozott már vele, tapasztalta a saját bőrén, ki rövidebb, ki hosszabb ideig. Vannak, akik szinte állandóan küzdenek vele és hatásaival. A téma kapcsán a stresszről, a kiváltó okokról és a következményekről Prof. Dr. Faludi Gábor egyetemi tanárral, az MTA doktorával, pszichiáterrel beszélgettünk.
- Köszönjük Professzor Úr, hogy vállalta az interjút. Mióta használjuk a stressz kifejezést, hogyan lehet definiálni? Betegség?
- A "stressz" kifejezést (a latin stringere-ből, angolul: "szorosan húzni„) az 1920-as évek előtt főleg a fizikában használták, utalva egy anyagra kifejtett erő belső eloszlására, amely feszítőerőt eredményez. Az 1920-as és a 30-as években terjedt el biológiai és pszichológiai kutatói körökben, hogy alkalmanként ezt a feszítőerőt, mint betegséget okozó mentális feszültséget vagy káros környezeti tényezőt írták le. Walter Cannon amerikai élettan professzor 1926-ban rámutatott a stressz szerepére, mint olyan külső tényezőre, mely megszakíthatja a szervezet úgynevezett homeosztázisát(1), de mint élmény magyarázata akkor még hiányzott a szakértői és a laikus gondolkodásból.
Több mint 5000 beszélgetés lefolytatása után a Washingtoni Egyetem orvosi karának kutatói megállapították, hogy a következő tíz stressz okoz a leggyakrabban betegséget vagy sérülést...
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Vitalistáspont
Az állandó stressz hatása az agy mélyen fekvő régiójára kulcsszerepet játszik a szívinfarktus megnövekedett kockázatában - tárták fel amerikai kutatók a The Lancet című orvostudományi folyóiratban közzétett tanulmányukban. A szakemberek úgy vélik, hogy a stressz ugyanolyan fontos tényező lehet, mint a dohányzás és a magas vérnyomás, és az érintett betegeknek segíteni kell stresszoldásban.
A cikk teljes terjeledemben itt olvasható!
Forrás: Webbeteg
A stressz a hétköznapok velejárója, azonban lehet, hogy Ön nem tudja megfelelően kezelni. Tesztünk kitöltésével választ kaphat arra, hogy az utóbbi időben mennyire sok stressz érte Önt!
Kattintson ide és töltse ki a tesztet!
Forrás: Webbeteg